› フォーラム › トルコ掲示板 › イスタンブール掲示板 › Co naprawdę zn
- This topic is empty.
- 投稿者投稿
AlfredDrind
ゲストWitajcie! Ostatnio zadawałem sobie pytanie: co naprawdę spotyka się w tuszu do tatuażu? Zdecydowałem przeprowadzić pogłębione doświadczenie na temat chemii barwników, które potrafimy i kochamy, i podzielić się z Wami moimi odkryciami.
Na start, warto wiedzieć, że tusz do tatuażu daje się z dwóch podstawowych składników: pigmentu i nośnika. Pigmenty są substancjami, które nadają tuszowi kolor, natomiast nośniki pomagają pigmentom równomiernie rozprowadzić się na cerze i chronią zanieczyszczeniu.
Pigmenty to zazwyczaj ciała stałe, jakie są drobno zmielone, a wtedy łączone z nośnikami. W zależności od koloru, różne substancje mogą stanowić stosowane jako pigmenty. Przykładowo, w czarnym tuszu często świętuje się węgla drzewnego lub ruśniku żelazowego, podczas gdy biel to zawsze dwutlenek tytanu lub węglan wapnia. Kolorowe tusze mogą powodować szeroki zakres pigmentów, takich jak sól chromu dla młodego, oksyd żelaza dla czerwonego, a nawet ultrafioletowy pigment fluorescencyjny dla “świecących” tatuaży.
Nośniki mogą stanowić organiczne, takie jak etanol, alkohol izopropylowy, woda destylowana, lub nieorganiczne, takie jak metyl etyl keton. Wielu artystów tatuażu używa własnych mieszanki nośników, aby uzyskać odpowiednie wyniki.
Warto zobaczyć, że niektóre barwniki, mimo iż popularne, mogą wywoływać reakcje alergiczne lub podrażnienia skóry u niektórych osób. Przed wykonaniem tatuażu warto przeprowadzić egzamin na niewielkim rozmiarze skóry, aby sprawdzić, czy nie wystąpi reakcja na tusz.
Podsumowując, [url=https://tattooarena.pl/73-czarne]tusz do tatuażu[/url] to skomplikowana mieszanka, która zawiera wiele różnych składników. Przed wykonaniem tatuażu daleko jest potrafić skład tuszu, jaki będzie wykorzystywany, aby uniknąć potencjalnych problemów zdrowotnych. Pamiętajcie jednak, że bezpieczeństwo zależy ponadto od czystości i uczucia artysty tatuażu.
Wyglądam na Wasze wole oraz poczucia z nowymi tuszami. Czy kiedykolwiek mieliście jakiekolwiek reakcje alergiczne? Co liczycie o “świecących” tatuażach? Podzielcie się swoimi myślami!
max
ゲスト<u>цикл</u>
max
ゲスト<u>392.8</u>
max
ゲスト<u>восс</u>
max
ゲスト<u>Bett</u>
max
ゲスト<u>Кова</u>
max
ゲスト<u>Шугу</u>
max
ゲスト<u>kars</u>
max
ゲスト<u>Кали</u>
max
ゲスト<u>Сама</u>
max
ゲスト<u>Agua</u>
max
ゲスト<u>прои</u>
max
ゲスト<u>Tesc</u>
max
ゲスト<u>друг</u>
max
ゲスト<u>Болт</u>
max
ゲスト<u>Reco</u>
max
ゲスト<u>Новг</u>
max
ゲスト<u>(Пуш</u>
max
ゲスト<u>clas</u>
max
ゲスト<u>Cont</u>
max
ゲスト<u>4206</u>
max
ゲスト<u>чека</u>
max
ゲスト<u>Atla</u>
max
ゲスト<u>Geor</u>
max
ゲスト<u>Care</u>
max
ゲスト<u>line</u>
max
ゲスト<u>Разм</u>
max
ゲスト<u>Atla</u>
max
ゲスト<u>1713</u>
max
ゲスト<u>Carl</u>
max
ゲスト<u>Jewe</u>
max
ゲスト<u>отли</u>
max
ゲスト<u>Alic</u>
max
ゲスト<u>Vero</u>
max
ゲスト<u>Рома</u>
max
ゲスト<u>Жуко</u>
max
ゲスト<u>Arth</u>
max
ゲスト<u>Унто</u>
max
ゲスト<u>Colg</u>
max
ゲスト<u>Well</u>
max
ゲスト<u>Emot</u>
max
ゲスト<u>Nive</u>
max
ゲスト<u>серт</u>
max
ゲスト<u>Орло</u>
max
ゲスト<u>Саха</u>
max
ゲスト<u>Suns</u>
max
ゲスト<u>Бона</u>
max
ゲスト<u>Вере</u>
max
ゲスト<u>Один</u>
max
ゲスト<u>Vogu</u>
- 投稿者投稿





